06:37:33  Středa, 13. 11. 2019

 


 Nabízíme kvadruplegikům možnost seznámit se s nejrůznějšími kompenzačními a sportovními pomůckami, které odpovídají jejich postižení. Přímým vyzkoušením a zapůjčením si reálně mohou vyzkoušet jejich praktické užití. Tato služba umožňuje  vyzkoušet  si  ergo, IT, technické, protetické a sportovní pomůcky bez nutnosti přímého vlastního nákupu. Pro lidi upoutané na invalidní vozík to může být snadný způsob, jak si ověřit své možnosti a naučit se něco nového.  Často se zapojí aktivněji do života tím, že si vyzkouší nový způsob ovládání nebo pohybu.  

Podle našeho zjištění se však často stává, že kvadruplegik vlastnící například drahou sportovní pomůcku ji využije třeba jen párkrát ročně, což se nám zdá jako neefektivní. Někteří klienti takovou zkušenost naopak nemají, rádi by takovou pomůcku také někdy vyzkoušeli, ale nemohou si pořízení často předraženého vybavení finančně dovolit. A například u větších pomůcek, jako je handbike nebo terénní čtyřkolka jim dělá problém také celoroční uskladnění a servisování. Na základě těchto zjištění jsme proto v létě 2012 spustili projekt efektivního zapůjčování kompenzačních a sportovních pomůcek.

  

 Pro rezervaci některé z nabízených pomůcek vyplňte rezervační formulář – ZDE

 

 

Zapůjčování handbike

 

Dále aktivně pomáháme a radíme s výběrem vhodných komunikačních technických pomůcek pro kvadruplegiky a IT ovládacích aplikací a následně doporučíme jejich dodavatele. Ve spolupráci s fyzioterapeuty, ergoterapeuty a sportovními techniky vymyslíme vždy to nejlepší řešení, které po individuální konzultaci přesně nastavíme pro optimální fungování pomůcky a její maximální přínos.

 

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz ohledně kompenzačních pomůcek, či podmínek zapůjčení, kontaktujte nás na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

 

 

Poskytujeme odborný dohled a konzultace fyzioterapeuta a kvalitní servisní zázemí (standartně poskytujeme u všech zapůjčovaných pomůcek). Pomůcky jsou koncipovány pro osoby s postižením dolních i horních  končetin a pokud je to možné, jsou vždy předem nastaveny a seřízeny dle individuálních parametrů klienta. Samozřejmostí je poskytnutí dokladů a návodů nezbytných ke správnému použití pomůcky, stejně jako potvrzení výrobce o vhodnosti použití u člověka s daným postižením.

 

Zabýváme se též poradenstvím a distribucí v oblasti zdravotnické techniky a pomůcek.

 

Definice zdravotnické pomůcky: 

Zdravotnickou pomůckou se rozumí nástroj, přístroj, zařízení, programové vybavení, materiál nebo jiný předmět, používaný samostatně nebo v kombinaci za účelem léčeby, diagnostiky, nácviku, modifikace anatomické struktury a zlepšení fyziologického procesu. 

 

Definice, která specifikuje, co je zdravotnický prostředek, je součástí Zákona o zdravotnických prostředcích č. 123/2000 Sb.

 

 

Zároveň na tomto místě žádáme výrobce a prodejce kompenzačních pomůcek o zvýhodněné poskytnutí či darování takové pomůcky. Případní sponzoři se tím mohou následně propagovat přímo u našich klientů.      Kontaktní formulář – ZDE